Kandidáti do výboru a kontrolní komise na období 2023-2026
Milí rodiče, milí přátelé,
listinu kandidátů do volených orgánů spolku DownSyndrom CZ si můžete prohlédnout níže. Kandidáti jsou řazeni v abecedním pořadí.
Kandidáti do výboru pro období 2023-2026
Barbora Formanová

Vystudovala výtvarnou školu, po ní pracovala v galerii, ve školství, poté jako OSVČ - výtvarník na volné noze.
V posledních letech s kamarádkou (kolegyní) provozovala ateliér, kde vyráběly rekvizity, dekorace a kostýmy pro divadlo, film, televizi.
Momentálně je na mateřské dovolené s jejich jediným synem Edou s DS (18 měsíců).
Členem spolku DownSyndrom CZ je od letošního roku. Ráda by se věnovala skupině nejmladších členů spolku, skupince miminek, pro které by chtěla organizovat setkání a další aktivity.
Veronika Jírová DiS.

Po gymnáziu vystudovala obor diplomovaná dětská sestra. Od roku 2011 vykonává funkci starostky obce Noviny pod Ralskem, kde žije.
Po narození dcery Ley před 13 lety se stala aktivní členkou spolku DownSyndrom CZ. Od září 2021 pracuje na částečný úvazek jako administrativní pracovník.
Do výboru se rozhodla kandidovat, aby mohla ještě více pomoci s organizováním chodu spolku. Velmi si váží toho, co všichni za 25 let existence DownSyndrom CZ pro děti s DS udělali a chtěla by být také nápomocna.
Ing. Lenka Kratochvílová

Po ukončení studia ekonomie na ČVUT FSI pracovala pro mezinárodní společnost Ralston v marketingu. Po mateřské dovolené nastupuje do rodinné firmy Kratochvíl s.r.o.
Od roku 2001 je nepřetržitě aktivním členem Výboru spolku DownSyndrom CZ jako jednatelka. V roce 2009 byla Výborem jmenována do funkce výkonného ředitele. Stará se o organizaci akcí, o ekonomiku, finance, personalistiku a celkový chod spolku. Společně s projektovou managerkou zajišťuje dotace, plánuje a organizuje pobytové aktivity. Do roku 2018 vykonávala veškerou práci pro spolek jako dobrovolník, od roku 2018 pracuje na poloviční úvazek.
Znova kandidovat se rozhodla z důvodů, že je potřeba předávat zkušenosti mladším rodičům tak, aby DownSyndrom CZ mohl být oporou pro všechny děti s DS a jejich rodiny. A ráda by i nadále v tomto rodičovském společenství pomáhala udržovat pohodu, přátelství, důvěru a spolupráci, tak jak tomu bylo doposud.
Je matkou tří dětí. Syn Petr, 25 let, má Downův syndrom.
Isidro Moyano

Vystudoval ekonomickou fakultu na Universidad Autónoma v Madridu. Po ukončení studia pracoval v oborech vydavatelství v Madridu a zahraničního obchodu v Praze. V současné době pracuje jako vedoucí oddělení na obchodně-ekonomickém úseku Velvyslanectví Španělska v Praze.
Od roku 2006 je členem výboru Společnosti DownSyndrom CZ, kde se věnuje zejména zahraniční agendě. Od roku 2008 je členem výboru European Down Syndrome Association (EDSA, www.edsa.eu). Účastní se pravidelných jednání výboru a výročních členských schůzí EDSA. Účastní se mezinárodních seminářů a konferencí o DS v zahraničí, mezi nimi Světového kongresu o DS (World Down Syndrome Congress) v Dublinu v roce 2009 a v Glasgow v roce 2018. V rámci kampaní ke Světovému dni DS spolupracuje s mezinárodní organizací Down Syndrome International (DSi) a EDSA. Díky kontaktům s diplomatickou asociací Diplomatic Spouses’ Association Prague dostal náš spolek několikrát významné finanční dary (granty), a to na základě našich předložených projektů. Pravidelně píše o mezinárodních aktivitách EDSA v periodiku PLUS21 Společnosti DownSyndrom CZ.
Rozhodl se znovu kandidovat, aby mohl pro spolek udržovat nabyté zahraniční kontakty a nadále rozvinovat mezinárodní spolupráci a tím získávat zkušenosti a příklady „dobré praxe“ od našich evropských partnerů.
Pochází ze Španělska. Kromě češtiny a mateřské španělštiny mluví anglicky, francouzsky a německy. Bydlí v Praze, s manželkou Lídou má 3 dcery. Nejstarší Teresa (1998) má Downův syndrom. Další dcery se narodily v letech 1999 a 2006.
Ladislava Padriánová

Po maturitě na Obchodní akademii v Chocni pokračovala ve studiu německého jazyka na soukromé jazykové škole Austerlitz v Brně. Po složení státnic z německého jazyka pracovala v zahraničním oddělení firmy zabývající se výrobou a prodejem dřevoobráběcích strojů. Po 3 letech práci změnila a nastoupila jako recepční v hotelu.
Členem spolku je od roku 2017.
Má 2 děti, Elišku (16 let) a Matěje (12 let, s DS).
Mgr. Markéta Soukupová

Vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně, obor Archeologie. Po ukončení studia působila ve státní správě jako odborná referentka památkové péče. Následně v samosprávě jako asistentka starosty obce, kdy měla mj. na starosti kompletní agendu obce jako veřejného opatrovníka.
V současné době pracuje jako koordinátorka projektu Panoráma starého Mostecka v Oblastním muzeu a galerii v Mostě, je stálou členkou redakčního týmu Krušnohorských novin.
Členem spolku je od roku 2019.
Má tři děti – syny Antonína (18) a Jana (16), dceru Marušku (5), která se narodila s Downovým syndromem. Od narození dcery se aktivně zajímá o rozvoj a možnosti podpory dětí s Downovým syndromem. S rodinou žije v Oseku u Duchcova.
Ing. Gabriela Šalková

Vystudovala ekonomii a management na České zemědělské univerzitě v Praze. Po ukončení studia pracovala jako auditorka ve společnosti Deloitte a poté jako managerka reportingu a controllingu v Raiffeisenbank.
Členem spolku se stala v roce 2011. Zaměstnancem spolku na poloviční úvazek od roku 2018. Ve výboru je od roku 2019 a v říjnu 2021 byla, po odstoupení Dagmar Dzúrové, zvolena jeho předsedkyní. Zaměřuje se zejména na získávání financí, organizaci letních a zimních rekondičních pobytů, podporu inkluze na mateřských a základních školách a zvyšování povědomí o Downovu syndromu ve společnosti. Poslední 2 roky spolupracuje s organizací EU for Trisomy na evropském projektu na zviditelnění problematiky Downova syndromu v Evropě.
Má dvě děti – dceru Sofii (12 let), která má Downův syndrom, a dceru Natálii (10 let). S rodinou žije v Praze.
Kandidáti do kontrolní komise pro období 2023-2026
Ing. Markéta Gerbelová

Po ukončení studia na VŠE v Praze, obor Mezinárodní vztahy, začala pracovat v bankovnictví. V současné době pracuje v Raiffeisenbank v oddělení pro korporátní klienty.
Od roku 2009 pracuje v Kontrolní komisi spolku DownSyndrom CZ nejprve jako členka a od roku 2010 jako její předsedkyně.
Je matkou 3 dcer. Nejstarší dcera Kateřina, 17 let, má Downův syndrom.
Ing. Jana Macháčková

Vystudovala ČZU PEF obor informatika, pracuje v příspěvkové organizaci ÚZEI, kde je pověřena vedením úseku Kontaktní pracoviště FADN a datové zdroje.
Má tři syny, z toho prostřední syn Jindřich (20) má DS.
V letech 2008–2013 dobrovolnicky působila ve výboru spolku DownSyndrom CZ. Od roku 2014 je členem Kontrolní komise spolku.
Pavol Kurilla

Vzděláním jsem ekonom a momentálně řídím nákupní oddělení Hopi Holdingu. S manželkou bydlíme na Peruci v Ústeckém kraji. Volný čas nejčastěji trávím po výletech na horách nebo vyplňuji sportem.
Jsem otec čtyř dětí. Nejstarší syn Daniel, kterému je devět let, má Downův syndrom.
Členem Kontrolní komise spolku jsem od roku 2017.