obr4share

Inkluze

12345

Inkluze

Down Syndrom

Rodiče, zapojte se s dětmi do projektu

Vážení rodiče,

 

obracíme se na vás s nabídkou, která se týká vzdělávání vašich dětí. Pokud uvažujete o tom, že by vaším přáním bylo, aby se děti se znevýhodněním vzdělávaly společně s ostatními dětmi, jistě víte, že cesty a možnosti jsou nesnadné. Hledáme způsoby, které by vzájemnému poznání a společné práci prospěly.

 

Pokud máte dítě ve speciální škole nebo máte předškoláka a stále vás možnost, že by byl žákem běžné školy zajímá, tak vám nabízíme zapojení vašich dětí do projektu All inclusive***, který vznikl ve spolupráci s Open Society Foundation.

 

Co vám můžeme nabídnout?

  • Pomohli bychom vám vyhledat školu, kam by případně mohlo být vaše dítě začleněno. Je také možné, že školu už máte vybranou - nabízíme tedy podporu při jednáních.
  • Oslovili bychom speciální pedagogy školy, kde se vaše dítě vzdělává a pedagogy běžné školy, a pomohli bychom jim nastartovat rozhovory o tom, co vaše dítě ve vzdělávání potřebuje, jak ho vzdělávat společně s běžnou třídou tak, aby to bylo přínosem pro všechny.
  • Pomohli bychom oběma pedagogům vytvořit plán společného učení na zkušební dobu - může to být dvakrát týdně nebo denně nebo jiný interval.
  • Nabídneme pedagogům pomoc s komunikací s novými spolužáky vašeho dítěte, aby bylo třídní klima pro všechny příjemné a vzájemně se přijali.

Pokud máte o zapojení vašeho dítěte zájem, či víte o jiné rodině, která by takový zájem měla, kontaktujte nás: Kateřina Mudříková, katerina.mudrikova@rytmus.org, 737 248 459


Inkluze.cz

Původní článek

 

 

1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ 1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ