obr4share

Aktuality

Down Syndrom

Spolupracujeme s Dobrým andělem

Aktuality

V České republice vznikl Dobrý anděl v listopadu 2011 jako nadační fond, který pravidelně finančně pomáhá rodinám s dětmi, ve kterých dítě trpí závažným onemocněním, nebo rodin, ve kterých se rodič potýká s onkologickým onemocněním. Příspěvky dárců Dobrých andělů jsou každý měsíc rozděleny mezi rodiny potřebných a všechny příspěvky, který Dobrý anděl vybere, se do posledního haléře rozdělují.

 

Nadační fond vznikl na Slovensku v roce 2006, jeho spoluzakladatelem zde byl pan Andrej Kiska, který je od července 2014 čtvrtým slovenským prezidentem. Provoz nadačního fondu je hrazen ze soukromých zdrojů zakladatelů. V dubnu 2013 se fondu podařilo díky dárcům podporovat kromě rodin, do jejichž života zasáhlo onkologické onemocnění, také děti trpící svalovou dystrofií, metabolickými poruchami, chronickým selháním orgánů, cystickou fibrózou nebo Crohnovou nemocí. Od roku 2014 se opět díky štědrosti dárců pomoc rozšířila i o klienty s Downovým syndromem (některé tyto děti již fond podporuje na základě toho, že se potýkají například s leukémií, která se u lidí s  DS vyskytuje častěji). Pomoc nadačního fondu je určena rodinám s dětmi do 18 let (po 18 roce může dítě zažádat o plný invalidní důchod).

 

Na jaře 2014 jsme s Dobrým andělem domluvili společný projekt pomoci potřebným rodinám s dítětem s Downovým syndromem. Více o činnosti Dobrého anděla naleznete také na webových stránkách: www.dobryandel.cz.

 

 

 

1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ 1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ