obr4share

Aktuality

Down Syndrom

Zuzana hledá Pět statečných

Aktuality

Vážení čtenáři, v minulém roce jsem pro Českou televizi začala připravovat časosběrný dokumentární seriál s pracovním názvem Pět statečných. Měl by nestereotypním a pokud možno pozitivním způsobem zobrazit život mladých lidí (cca 18-40 let) s mentálním handicapem.
Hledáme lidi, kteří jsou aktivní a mají obdobná přání, sny a tužby jako jejich „běžní" vrstevníci. Např. se snaží najít práci, životního partnera, baví je nějaký koníček...
Natáčení bude probíhat mezi lety 2015-2016 a s každým z našich hrdinů bychom měli strávit přibližně 25 až 30 natáčecích dnů. Hlavní protagonisté obdrží za své účinkování honorář.

Vzhledem k tomu, že jsem sama mámou tříletého Davídka, který se narodil s Downovým syndromem, byla bych velmi ráda, pokud by alespoň jeden z hrdinů našeho dokumentu byl také člověk s Downovým syndromem. Věřím, že právě forma dokumentárního seriálu díky svému delšímu rozsahu umožní hlubší vhled do životů lidí s mentálním handicapem a snad i částečně naruší některé ze zaběhaných negativních představ, které ve veřejnosti stále přetrvávají.
Pokud vás tato výzva oslovila, zašlete prosím krátký e-mail, ve kterém sebe (nebo své dítě) představíte. Uvítáme, pokud přiložíte i fotografii, případně i stručný popis vašich plánů pro nastávající dva roky. Kontaktujte mne prosím na mailovou adresu. Ráda zodpovím vaše případné dotazy. Předem děkuji a budu se těšit na spolupráci,

 

Zuzana Špidlová, režisérka

 

 

1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ 1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ